Birleşik Krallık yasalarına göre İngiltere’deki bir şirketin yöneticisi olmak için Birleşik Krallık vatandaşı olmak ya da Birleşik Krallık sınırları içinde ikamet etme zorunluluğu yoktur. Herhangi bir ülkenin vatandaşı, İngiltere’deki bir şirketin yöneticisi olabilir ve şirketi Birleşik Krallık’ta yaşamadan, şirketi ikamet ettiği mevcut ülkeden yönetebilir.

İngiltere’deki bir şirketin yöneticisi olmak için Birleşik Krallık vatandaşı olmanız gerekmez.

Non-resident olarak adlandırılan ve Birleşik Krallık vatandaşı olmayan ve ikamet etmeyen yöneticilerin, İngiltere’deki bir şirket yöneticisi ya da hissedarı olması, İngiltere’de direk oturum iznine sahip olacağı anlamına kesinlikle gelmemektedir. Eğer non-resident şirket yöneticisi, şirketi İngiltere’de yönetmek isterse, oturum izni için ayrıca başvurmalı ve gerekli başvuru kriterlerini karşılamalıdır.

Eğer siz de non-resident yönetici olarak İngiltere’de limited şirket kurmak ve bulunduğunuz ülkeden yönetmek isterseniz, https://ingiltere.limited adresini ziyaret edebilirsiniz.

--

--

İngiltere Limited

24 saat içinde Londra’da bir sanal ofisiniz olsun ve Birleşik Krallık tarafından tescilli Limited şirketiniz ile tüm dünya ile ticarete başlayın.